WISEMIND

Konsultacje Rodzicielskie

Zmiany są trudne dla każdego, ale zwłaszcza dla dzieci, i to one często najmocniej odczuwają ich negatywne skutki. Wychodzimy z założenia że to rodzice są ekspertami od swoich dzieci, i sami są w stanie najlepiej im pomóc w trudnych dla nich momentach. Nasza, specjalistów rola, ogranicza się do tego, żeby dać rodzicom odpowiednie narzędzia i wiedze, niektóre rzeczy uwypuklić, a w stosunku do innych, podpowiedzieć dystans dający wiekszy komfort i poczucie bezpieczeństwa.

Na konsultacje zapraszamy rodziców bez dziecka. Celem pierwszego – pierwszych dwóch spotkań jest poznanie Państwa potrzeb, zebranie wywiadu, postawienie wstępnych hipotez i/lub zaplanowanie dalszych oddziaływań (terapia rodziny, psychoterapia par, terapia indywidualna któregoś z rodziców)

Zapraszamy rodziców, którzy:

  • chcieliby lepiej wesprzeć swoje dziecko w wyzwaniach codzienności – zarówno tych związanych z funkcjonowaniem w rodzinie, jak i w szkole oraz relacjach społecznych w tym rówieśniczych
  • chcieliby dowiedzieć się więcej o rozwoju dzieci, szczególnie u progu dojrzewania
  • mają znaki zapytania dotyczące torzsamości płciowej swojego dziecka albo jego orientacji seksualnej
  • potrzebują wsparcia w radzeniu sobie z różnymi trudnymi emocjami u dzieci – złością, lękiem, smutkiem, pobudzeniem,
  • niepokoją się sytuacją szkolną swojego dziecka (jeśli trudność dziecka jest związana ze szkołą, warto na spotkanie przynieść opinię od nauczycieli, dotyczącą tego, na czym według nich polega trudność),
  • przeżywają wszelkiego rodzaju kryzysy/ trudności (rozwód, śmierć w rodzinie, ciężka choroba) i chcieliby się dowiedzieć jak w tej sytuacji najlepiej zadbać o bezpieczeństwo emocjonalne dzieci.

Konsultacje przy rozwodach

Sytuacja konfliktu i rozstania między rodzicami często jest bardzo obciążająca dla całej rodziny, generuje dużo trudnych emocji i wysoki poziom napięcia. Wielu rodziców zastanawia się jak w tej sytuacji wesprzeć dzieci, jak powiedzieć im o rozstaniu, wreszcie jak przeprowadzić je przez cały proces tak, żeby zminimalizować ich straty emocjonalne.

Zdarza się, że na wybór tej formy wsparcia decydują się oboje rodzice, a niekiedy tylko jeden z nich. Ten drugi typ spotkań może być okazją do zastanowienia się nad tym jak wesprzeć dzieci, ale też co dany rodzic może zrobić w trosce o budowę i pielęgnowanie swojej relacji z dzieckiem/dziećmi.

Taki typ konsultacji pomaga też odnaleźć się w nowej roli rodzicielskiej.

Zapisy na konsultację

Aby zapisać się na konsultację zachęcamy do kontaktu telefonicznego 501 049 876 lub mailowego kontakt@wisemind.pl 

Gdzie odbywają się konsultacje?

Warszawa, Poznańska 13 m 28 (z bramy w prawo na dziedziniec, drzwi po prawej, parter)

Czy konsultacje to to samo co terapia?

Konsultacja nie ma charakteru terapii, jest to jednorazowe spotkanie. 

Ile kosztuje jedna konsultacja?

Koszt: 350 pln