WISEMIND

Psychoterapia indywidualna i pomoc psychologiczna dla młodzieży

Motywacją do zgłoszenia się do psychoterapeuty jest często stan psychiczny młodego człowieka, który niepokoi jego rodziców albo powoduje obniżony nastój/ obniżony komfort życia nastolatka. Pomagamy nastolatkom którzy:

  • zmagają się z niskim nastrojem, przygnębieniem, depresją,
  • nie odnajdują się w swojej grupie rówieśniczej,
  • nie radzą sobie z presją oczekiwań,
  • szukają swojej tożsamości, przeżywają kryzys tożsamości płciowej,
  • pragną lepiej zrozumieć siebie i przyczyny swoich zachowań,
  • zmagają się z trudnościami w trakcie rozwodu rodziców.

Psychoterapia indywidualna dla nastolatków w naszym gabinecie

Psychoterapia indywidualna to proces w którym psychoterapeuta korzystając ze swojej wiedzy, doświadczenia i narzędzi, które nabył podczas czteroletniego szkolenia psychoterapeutycznego, wspiera pacjenta na drodze do zmiany. 

Zmiana ta może dotyczyć nawyków, sposobu widzenia świata,  zachowań, schematów poznawczych, czy emocji, które generują trudności z jakimi boryka się młody pacjent.

Nasi nastolatkowie w sposób naturalny stykają się z wieloma trudnymi sytuacjami, zarówno w szkole jak i w środowisku rówieśniczym. Częstokroć napięcia i kryzysy rodzinne towarzyszą im na ścieżce rozwoju przez dłuższy okres, a bywa że przez większość ich czasu dorastania.

W Wise Mind wychodzimy z założenia, że kluczem do najefektywniejszej pomocy nastolatkom, jest obok pracy z całym systemem rodzinnym, danie młodym ludziom narzędzia do tego, żeby nauczyli się sami radzić sobie z codziennymi stresorami i napięciami w najlepszy/ najmniej kosztowny dla siebie sposób.

Nasza autorska praca z młodzieżą, w dużym stopniu skupia się więc na pomocy w budowaniu ich wewnętrznej odporności – resilience.

Robimy to w procesie terapeutycznym szczególny nacisk kładąc na;

  • aktywne rozwiązywanie bieżących problemów, szukanie dróg wyjścia zamiast ucieczki przed emocjonalnie zagrażającymi doświadczeniami;
  • nauka postrzegania i rozumienia trudnych doświadczeń w sposób konstruktywny, jako szansę aby dowiedzieć się czegoś o sobie, świecie, nauczyć się radzenia w skomplikowanych sytuacjach, wybaczania światu niedoskonałości;
  • kształtowanie umiejętności pozyskiwania sobie uwagi najbliższego otoczenia, utrzymywanie tej uwagi;
  • wspieranie silnej wiary w sens życia;
  • nauka niezależności oraz wspieranie poszukiwania nowych, konstruktywnych doświadczeń;
  • kształtowanie dużej kompetencji interpersonalnej.

 

Przebieg terapii

Rozpoczęcie procesu terapeutycznego poprzedza zawsze jedna – dwie konsultacje z terapeutą. Na pierwsze spotkanie zapraszamy rodziców / rodzica nastolatka. Spotkania konsultacyjne służą zdefiniowaniu problemu i  lepszemu wzajemnemu poznaniu się. 

Psychoterapeuta w trakcie konsultacji przeprowadza wstępny wywiad, zbiera informacje potrzebne do dalszego procesu, a także upewnia się, czy jest odpowiednią osobą do prowadzenia terapii w danej sytuacji. 

Jeśli obie strony wyrażą chęć i gotowość do rozpoczęcia współpracy zawierają kontrakt, który określa m.in. cele terapii, ilość spotkań i ich częstotliwość, sposób płatności, zasady odwoływania spotkań i kończenia procesu. 

W kontrakcie są też doprecyzowane formy / sposoby włączania rodziców nastolatka w jego proces terapeutyczny

 

Zapisy na psychoterapię dla młodzieży w naszym gabinecie 

Jak się zapisać na terapię? 

Aby zapisać się na terapię zachęcamy do kontaktu telefonicznego 501 049 876 lub mailowego kontakt@wisemind.pl 

Gdzie odbywa się terapia?

Warszawa, Poznańska 13 m 28 (z bramy w prawo na dziedziniec, drzwi po prawej, parter)

Jak długo trwa terapia?

Sesja terapii indywidualnej trwa 50 minut. Czas trwania całego procesu terapii różni się w zależności od ustalonego celu terapeutycznego: od kilkunastu do kilkudziesięciu sesji

Z jaką częstotliwością odbywają się spotkania?

Na ogół sesje indywidualne odbywają się co tydzień, o stałej godzinie w jednym, oznaczonym dniu tygodnia

Ile kosztuje jedna sesja?

Koszt sesji: 250 pln

Terapeuci prowadzący terapię młodzieży

ANNA KLAUS – ZIELIŃSKA – PSYCHOLOG / PSYCHOTERAPEUTA
Psycholog społeczny (Uniwersytet Warszawski, SWPS), psychoterapeuta (całościowe, 4 i pól letnie szkolenie w Polskim Instytucie  Ericksonowskim – kurs certyfikowany przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne). Absolwentka podyplomowych studiów “Psychologia zachowań” (UW), oraz „Pomoc psychologiczna i interwencje systemowe w rodzinie“ (SWPS).
Ukończyła liczne szkolenia m.in z dialogu motywującego, uważności i współczucia, pomocy psychologicznej osób zgłaszających niepowodzenie w związkach. A także wywiadu, pracy z genogramem, i diagnozy w systemowej terapii rodzin. Specjalizuje się w pomocy osobom i parom doświadczającym trudności w związku. Pracuje z rodzinami w kryzysie okołorozwodowym i przy interwencyjnym wsparciu dzieci oraz młodzieży. Od kilkunastu lat słucha i zadaje pytania, które pozwalają klientom odkryć, że mają w sobie wszystko, co jest im potrzebne do osiągnięcia poczucia satysfakcjonującego życia.
Założycielka Wisemind, pracowała jako wykładowca w Akademii Leona Koźmińskiego, udziela się jako ekspert w takich mediach jak Wyborcza czy Wysokie Obcasy.

PIOTR PARULSKI – PSYCHOTERAPEUTA, PSYCHOLOG, PEDAGOG

Psychoterapeuta (całościowe, 4 i pól letnie szkolenie w Polskim Instytucie  Ericksonowskim – kurs certyfikowany przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne). Absolwent psychologii (specjalizacja kształtowanie i modyfikacja zachowań) na SWPS w Warszawie oraz absolwentem psychopedagogiki i pedagogiki resocjalizacyjnej w Wyższej Szkole Humanistyczno – Ekonomicznej w Łodzi. Ukończył także studium psychoprofilaktyki uzależnień.  Szerokie doświadczenie zawodowe zdobywał pracując przez lata w różnego rodzaju instytucjach systemowo wspierających dzieci i rodziny, dzięki temu żadne trudności przeżywane przez  pacjentów nie są mu obce, i może zaoferować terapeutyczną i pedagogiczną pomoc w bardzo zróżnicowanych sytuacjach rodzinnych i wychowawczych. Pracuje z młodzieżą, rodzinami oraz dorosłymi. Swoją pracę poddaje regularnej superwizji.

 

 

INKA ŻURAWICKA – PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA

Psycholożka i psychoterapeutka, absolwentka Uniwersytetu Humanistycznospołecznego SWPS w Warszawie (specjalność psychologia kliniczna i zdrowia). Odbyła całościowy, 4 letni kurs psychoterapii w akredytowanej przez EAGT (European Association for Gestalt Therapy) Szkole Psychoterapii Gestalt w Warszawie.Doświadczenie zdobywała w Fundacji Onkocafe – Razem Lepiej, szpitalach onkologicznych Magodent w Warszawie, Poradni Psychologicznej Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Helenowie, „Klubiku Integracyjnym” Stowarzyszenia Terapeutów, na linii Telefonu Wsparcia dla osób po stracie Fundacji Nagle Sami oraz w Pracowni Pomocy Psychologicznej i Psychoedukacji EGO. Ukończyła liczne kursy i szkolenia, m.in. z zakresu interwencji kryzysowej, terapii traumy oraz pracy psychoterapeutycznej i terapii pary po doświadczeniu zdrady. 

Stale podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w szkoleniach, warsztatach i konferencjach. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji u certyfikowanych psychoterapeutów. Przez lata pracowała również jako instruktor sportowy (karate). Z młodzieżą pracuje w nurcie integratywnym/systemowym.