WISEMIND

PSYCHOTERAPIA INDYWIDUALNA

Jest wiele powodów, dla których możesz szukać pomocy psychoterapeuty. Może czujesz, że tracisz grunt pod nogami i nie radzisz sobie z niczym, a rzeczywistość Cię przytłacza? Mówisz do bliskich i masz wrażenie, że nikt Cię nie słyszy? Albo słyszy, ale w ogóle nie rozumie? 

Dla kogo?

  • Poradnictwo psychologiczne w sytuacji kryzysu.
  • Uczucie smutku, przygnębienia, braku sensu.
  • Doświadczanie straty.
  • Bezsenność.
  • Potrzeba przepracowania traumatycznych wydarzeń z przeszłości.
  • Natręctwa.
  • Fobie.

Jak prowadzimy psychoterapię indywidualną 

Psychoterapia indywidualna to proces w którym psychoterapeuta korzystając ze swojej wiedzy, doświadczenia i narzędzi, które nabył podczas czteroletniego szkolenia psychoterapeutycznego, wspiera pacjenta na drodze do zmiany. 

Zmiana ta może dotyczyć nawyków, sposobu widzenia świata,  zachowań, schematów poznawczych, czy emocji, które generują trudności z jakimi boryka się pacjent.

Co osiągniesz dzięki terapii indywidualnej:

Psychoterapeuta może pomóc w zrozumieniu przyczyn zachowań, które przynoszą trudne emocje, cierpienie, albo po prostu utrudniają codzienne funkcjonowanie. 

Podczas psychoterapii pacjent wraz z terapeutą przygląda się temu, jak jego różne doświadczenia życiowe i historia rodzinna wpłynęły na jego obecny stan.

Pacjent uczy się też lepiej docierać do swoich zasobów i odczytywać emocje, a także stawiać granice.

Psychoterapia pomaga lepiej rozpoznawać swoje potrzeby i  nauczyć się je zaspokajać w dobry dla siebie sposób.

Rozpoczęcie terapii 

Rozpoczęcie procesu terapeutycznego poprzedza zawsze jedna do trzech konsultacji z psychoterapeutą. Spotkania konsultacyjne służą zdefiniowaniu problemu, lepszemu poznaniu się. Terapeuta w trakcie konsultacji przeprowadza wstępny wywiad a także upewnia się, czy jest odpowiednią osobą do prowadzenia terapii w danej sytuacji. 

Jeśli obie strony wyrażą chęć i gotowość do rozpoczęcia współpracy zawierają kontrakt, który określa m.in. cele, kształt terapii, ilość spotkań, sposób płatności, zasady odwoływania spotkań i kończenia procesu. 

Zapisy na terapię indywidualną  

Aby zapisać się na terapię indywidualną zachęcamy do kontaktu telefonicznego 501 049 876 lub mailowego kontakt@wisemind.pl 

Gdzie odbywa się terapia?

Warszawa, Poznańska 13 m 28 (z bramy w prawo na dziedziniec, drzwi po prawej, parter)

Jak długo trwa terapia?

Sesja terapii indywidualnej trwa 50 minut. Czas trwania całego procesu terapii różni się w zależności od ustalonego celu terapeutycznego: od kilkunastu do kilkudziesięciu sesji. 

Z jaką częstotliwością odbywają się spotkania?

Na ogół sesje indywidualne odbywają się co tydzień, o stałej godzinie w danym dniu tygodnia. 

Ile kosztuje jedna sesja?

Koszt sesji – 250 – 300 pln