WISEMIND

TERAPIA par i małżeństw

Czasem mamy poczucie że związek się psuje, ale nie do końca wiemy dlaczego tak się dzieje, ani jak to zmienić. 

A czasem kłócimy się ustawicznie i o wszystko, i mamy poczucie że bycie razem jest niekończącym się pasmem wzajemnego obwiniania

Warto wtedy przyjść do specjalisty który pomoże naszej relacji przyjrzeć się sobie z dystansu i samemu odpowiedzieć na pytanie: co zrobić by żyło nam się lepiej razem? 

Psychoterapia par i małżeństw pozwoli:

  • W bezpiecznej atmosferze przyjrzeć się swojej relacji
  • Odkryć sposoby dzięki którym można sprawić by lepiej funkcjonowała
  • Pełniej rozumieć swoje i partnerki / partnera potrzeby związane z funkcjonowaniem w związku
  • Nauczyć się lepiej pielęgnować i chronić swoje granice w relacji
  • Zastanowić się nad rolami jakie pełnicie w związku.
  • Przyjrzeć się swojej komunikacji i zmienić ją na taką, która buduje bliskość i zaufanie

Czy terapia par może być dla nas jeśli wiemy, że chcemy się rozstać? 

Psychoterapia par może służyć budowaniu porozumienia i komunikacji w sytuacji, gdy para chce być razem i pracować nad swoim związkiem, ale także wtedy, gdy planuje się rozstać i potrzebuje zbudować współpracę pozwalającą np. bezkonfliktowo dzielić się opieką nad dziećmi.

Terapeuta skupia się na wspieraniu pary w osiągnięciu postawionego przez nią celu. Możliwe jest więc podjęcie współpracy w celu poprawy jakości komunikacji, wsparcia w rolach rodzicielskich bądź też przejścia przez proces rozstania, by obniżyć poziom trudnych emocji. 

Przebieg terapii

Pierwsze dwa – trzy spotkania mają zawsze charakter konsultacji wstępnych, dotyczących potrzeb i oczekiwań obydwojga partnerów. 

Liczba sesji i ich częstotliwość są ustalane na podstawie konkretnego celu terapeutycznego.

Zapisy na terapię par i małżeństw w naszych gabinetach 

Jak się zapisać na terapię? 

Aby zapisać się na terapię zachęcamy do kontaktu telefonicznego 501 049 876 lub mailowego kontakt@wisemind.pl 

Gdzie odbywa się terapia?

Warszawa, Poznańska 13 m 28 (z bramy w prawo na dziedziniec, drzwi po prawej, parter)

Jak długo trwa terapia?

Sesja terapii pary trwa 50 minut. Okres trwania całego procesu terapii różni się w zależności od ustalonego celu terapeutycznego: od kilkunastu do kilkudziesięciu sesji.

Z jaką częstotliwością odbywają się spotkania?

Na ogół sesje dla par odbywają się co tydzień lub co dwa tygodnie. 

Ile kosztuje jedna sesja?

Koszt sesji: 350 pln

 

Terapeuci prowadzący terapię par i małżeństw

ANNA KLAUS – ZIELIŃSKA – PSYCHOLOG / PSYCHOTERAPEUTA
Psycholog społeczny (Uniwersytet Warszawski, SWPS), psychoterapeuta (Polski Instytut Ericksonowski). Absolwentka podyplomowych studiów “Psychologia zachowań” (UW), oraz „Pomoc psychologiczna i interwencje systemowe w rodzinie“ (SWPS).
Ukończyła liczne szkolenia m.in z dialogu motywującego, uważności i współczucia, pomocy psychologicznej osób zgłaszających niepowodzenie w związkach. A także wywiadu, pracy z genogramem, i diagnozy w systemowej terapii rodzin. Specjalizuje się w pomocy osobom i parom doświadczającym trudności w związku. Pracuje z rodzinami w kryzysie okołorozwodowym i przy interwencyjnym wsparciu dzieci oraz młodzieży. Od kilkunastu lat słucha i zadaje pytania, które pozwalają klientom odkryć, że mają w sobie wszystko, co jest im potrzebne do osiągnięcia poczucia satysfakcjonującego życia.
Założycielka Wisemind, pracowała jako wykładowca w Akademii Leona Koźmińskiego, udziela się jako ekspert w takich mediach jak Wyborcza czy Wysokie Obcasy.

 

INKA ŻURAWICKA – PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA

Doświadczenie zdobywała w Fundacji Onkocafe – Razem Lepiej, szpitalach onkologicznych Magodent w Warszawie, Poradni Psychologicznej Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Helenowie, „Klubiku Integracyjnym” Stowarzyszenia Terapeutów, na linii Telefonu Wsparcia dla osób po stracie Fundacji Nagle Sami oraz w Pracowni Pomocy Psychologicznej i Psychoedukacji EGO. Ukończyła liczne kursy i szkolenia, m.in. z zakresu interwencji kryzysowej, terapii traumy oraz pracy psychoterapeutycznej i terapii pary po doświadczeniu zdrady. 

Stale podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w szkoleniach, warsztatach i konferencjach. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji.