WISEMIND

TERAPIA SYSTEMOWA RODZIN

Terapia systemowa rodzin u swych podstaw ma założenie, że rodzina to dynamiczny system, w którym poszczególne elementy oddziałują na siebie wzajemnie. 

Kryzys jednego członka rodziny/ pary rodziców pociąga za sobą szereg konsekwencji odczuwalnych przez pozostałych domowników, w tym z reguły najmocniej przez dzieci. 

Zapraszamy na terapię rodziny w których;

  • występują narastające, eskalujące, cyklicznie się powtarzające konflikty,
  • zaburzenia odżywiania u nastolatka,
  • zachowania autodestrukcyjne dzieci i nastolatków
  • myśli samobójcze nastolatków
  • uzależnienia, choroba alkoholowa
  • napięcia i trudności towarzyszące nagłej zmianie sytuacji życiowej, wpływającej na zburzenie równowagi w rodzinie ( rozwód, narodziny, smierć, przeprowadzka, usamodzielnienie

Co systemowa terapia rodzinna w naszym ośrodku daje?  

 
  • wyeliminowanie problemu, z jakim rodzina się zgłosiła
  • wypracowanie nowych/ dobrych strategii komunikacji i radzenia sobie z trudnymi emocjami i napięciami 
  • zwiększenie bliskości i uważności na innych członków rodziny i ich potrzeby
  • pozwala nauczyć się wyznaczania własnych granic oraz respektowania granic innych członków rodziny
 

Rozpoczęcie terapii 

Na pierwszą konsultację zapraszamy całą rodzinę, na tej konsultacji jest ustalany cel w osiągnięciu którego pomocna miałaby być terapia. 

Takim celem może być poprawa relacji wewnątrzrodzinnych, zrozumienie różnych trudności z którymi mierzy się rodzina i wypracowanie pożądanych zmian. Wówczas jest też ustalane, kto miałby brać udział w terapii. 

Kształt terapii ma przede wszystkim służyć rodzinie w osiągnięciu wyznaczonego celu.

Zapisy na terapię systemową rodzin w naszym ośrodku 

Jak się zapisać na terapię? 

Aby zapisać się na terapię zachęcamy do kontaktu telefonicznego 501 049 876 lub mailowego kontakt@wisemind.pl 

Gdzie odbywa się terapia?

Warszawa, Poznańska 13 m 28 (z bramy w prawo na dziedziniec, drzwi po prawej, parter)

Jak długo trwa terapia?

Sesja trwa 50 minut. Czas trwania całego procesu terapii różni się w zależności od ustalonego celu terapeutycznego

Z jaką częstotliwością odbywają się spotkania?

Na ogół sesje rodzinne odbywają się co 2-4 tygodnie. Każdorazowo kwestia ta ustalana jest z psychoterapeutą/tką i uwzględnia sposób pracy danego specjalisty.

Ile kosztuje jedna sesja?

Koszt sesji: 350 pln

Terapeuci prowadzący terapię systemową rodzin

ANNA KLAUS – ZIELIŃSKA – PSYCHOLOG / PSYCHOTERAPEUTA
Psycholog społeczny (Uniwersytet Warszawski, SWPS), psychoterapeuta (Polski Instytut Ericksonowski). Absolwentka podyplomowych studiów “Psychologia zachowań” (UW), oraz „Pomoc psychologiczna i interwencje systemowe w rodzinie“ (SWPS).
Ukończyła liczne szkolenia m.in z dialogu motywującego, uważności i współczucia, pomocy psychologicznej osób zgłaszających niepowodzenie w związkach. A także wywiadu, pracy z genogramem, i diagnozy w systemowej terapii rodzin. Specjalizuje się w pomocy osobom i parom doświadczającym trudności w związku. Pracuje z rodzinami w kryzysie okołorozwodowym i przy interwencyjnym wsparciu dzieci oraz młodzieży. Od kilkunastu lat słucha i zadaje pytania, które pozwalają klientom odkryć, że mają w sobie wszystko, co jest im potrzebne do osiągnięcia poczucia satysfakcjonującego życia.
Założycielka Wisemind, pracowała jako wykładowca w Akademii Leona Koźmińskiego, udziela się jako ekspert w takich mediach jak Wyborcza czy Wysokie Obcasy.

 

PIOTR PARULSKI – PSYCHOTERAPEUTA, PSYCHOLOG, PEDAGOG

Absolwent psychologii (specjalizacja kształtowanie i modyfikacja zachowań) na SWPS w Warszawie oraz absolwentem psychopedagogiki i pedagogiki resocjalizacyjnej w Wyższej Szkole Humanistyczno – Ekonomicznej w Łodzi. Ukończył także studium psychoprofilaktyki uzależnień.  Szerokie doświadczenie zawodowe zdobywał pracując przez lata w różnego rodzaju instytucjach systemowo wspierających dzieci i rodziny, dzięki temu żadne trudności przeżywane przez  pacjentów nie są mu obce, i może zaoferować terapeutyczną i pedagogiczną pomoc w bardzo zróżnicowanych sytuacjach rodzinnych i wychowawczych. Pracuje z młodzieżą, rodzinami oraz dorosłymi. Swoją pracę poddaje regularnej superwizji.