WISEMIND

TERAPIA OKOŁOROZWODOWA/ WSPARCIE W ROZSTANIU

WSPARCIE PO ROZWODZIE/ ROZSTANIU
Wsparcie psychologa po rozwodzie pomaga przede wszystkim dobrze zaplanować przyszłość; zastanowić się; jakie mam przed sobą możliwości? Co mogę teraz zrealizować, a nie mogłam/ mogłem wcześniej?
Czasami jest to bardzo dobra okazja do zmiany np. obszaru zawodowego.

CO MOŻE DAĆ?
Sesje z tarapeutą umożliwiają danie sobie przestrzeni na to, żeby bezpiecznie wypowiedzieć i przeżyć najtrudniejsze emocje; stres, lęk, strach i złość.
Pomoc terapeuty pozwala bardziej racjonalnie spojrzeć w przyszłość i odpowiedzieć sobie spokojnie na szereg pytań:

  • jakie teraz chcę podjąć kroki?
  • Czego potrzebuje dla siebie?
  • Czego potrzebuję od innych?
  • Jak chcę żeby wyglądało moje życie?
  • Sesje pomagają też w uzyskiwaniu pełniejszej samoświadomości – odpowiadamy sobie na pytanie; co w ogóle w życiu jest dla mnie ważne? Co jest we mnie dobrego? Jakie są moje talenty/ mocne strony?

Zdając sobie sprawę ze swoich potrzeb, poczujemy sie lepiej, jeśli zadbamy o ich zaspokojenie w sposób, który nam w pełni pasuje.

Dlaczego terapia w trakcie rozwodu/rozstania jest ważna?

Poznanie siebie jest szczególnie istotne w momencie rozwodu – zmienia się sposób funkcjonowania osoby, wzory spędzania wolnego czasu i czasu w ogóle, jej obowiązki, rytm dnia, tygodnia i roku. 

Niektóre nawyki tracą sens. Jeśli w związku były dzieci trzeba inaczej zorganizować opiekę nad nimi, wakacje, święta, czyli w praktyce większą część ich życia. By lepiej funkcjonować w tej nowej rzeczywistości, potrzebujemy móc dobrze oprzeć się na sobie.

 

Przebieg terapii /procesu wsparcia

Rozpoczęcie procesu terapeutycznego poprzedza zawsze jedna do trzech konsultacji z psychoterapeutą. Spotkania konsultacyjne służą zdefiniowaniu problemu, lepszemu poznaniu się. Terapeuta w trakcie konsultacji przeprowadza wstępny wywiad a także upewnia się, czy jest odpowiednią osobą do prowadzenia terapii w danej sytuacji. 

Jeśli obie strony wyrażą chęć i gotowość do rozpoczęcia współpracy zawierają kontrakt, który określa m.in. cele, kształt terapii, ilość spotkań, sposób płatności, zasady odwoływania spotkań i kończenia procesu. 

Zapisy na terapię

Jak się zapisać na terapię? 

Aby zapisać się na terapię zachęcamy do kontaktu telefonicznego 501 049 876 lub mailowego kontakt@wisemind.pl 

Gdzie odbywa się terapia?

Warszawa, Poznańska 13 m 28 (z bramy w prawo na dziedziniec, drzwi po prawej, parter)

Jak długo trwa terapia?

Sesja terapii pary trwa 50 minut. Okres trwania całego procesu terapii różni się w zależności od ustalonego celu terapeutycznego: od kilkunastu do kilkudziesięciu sesji.

Z jaką częstotliwością odbywają się spotkania?

Na ogół sesje odbywają się co tydzień, o stałej godzinie w danym dniu tygodnia.  

Ile kosztuje jedna sesja?

Koszt sesji: 250 – 300 pln

Terapeuci prowadzący terapię

ANNA KLAUS – ZIELIŃSKA – PSYCHOLOG / PSYCHOTERAPEUTA
Psycholog społeczny (Uniwersytet Warszawski, SWPS), psychoterapeuta (Polski Instytut Ericksonowski). Absolwentka podyplomowych studiów “Psychologia zachowań” (UW), oraz „Pomoc psychologiczna i interwencje systemowe w rodzinie“ (SWPS). 

Ukończyła liczne szkolenia m.in z dialogu motywującego, uważności i współczucia, pomocy psychologicznej osób zgłaszających niepowodzenie w związkach. A także wywiadu, pracy z genogramem, i diagnozy w systemowej terapii rodzin. Specjalizuje się w pomocy osobom i parom doświadczającym trudności w związku. Pracuje z rodzinami w kryzysie okołorozwodowym i przy interwencyjnym wsparciu dzieci oraz młodzieży. Od kilkunastu lat słucha i zadaje pytania, które pozwalają klientom odkryć, że mają w sobie wszystko, co jest im potrzebne do osiągnięcia poczucia satysfakcjonującego życia.
Założycielka Wisemind, specjalizuje się w terapii okołorozwodowej oraz terapii par, na stałe goszcząc  jako ekspert na łamach Gazety Wyborczej i Wysokich Obcasów.